FORGOT YOUR DETAILS?

CREATE ACCOUNT

Ön Bilgilendirme Formu

KONU

İşbu Ön Bilgilendirmelerin konusu, Mesafeli Satış Sözleşmesi yapılmadan ve Tüketici ödeme yükümlülüğü altına girmeden önce aşağıda temel nitelikleri ve tüm vergiler dahil toplam satış fiyatı belirtilen mal veya malların satışı, teslimi ve yasal olarak yapılması gereken diğer bildirimler hakkında 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve 27 Kasım 2014 tarihli Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği hükümleri gereğince müşterilerimizin (Alıcı / Tüketici) bilgilendirilmesi hakkındadır.

 www.yepyenimobilya.com bundan sonra “Web Sitesi” olarak ifade edilecektir.

SATICI BİLGİLERİ

Satıcı Ünvanı             : ŞEN KARDEŞLER MOBİLYA

Adresi                           : Güven Mah Erguğan Sok. No: 24/A Gügren / İSTANBUL

Telefon                         : 0 (212) 642 82 82

E-posta adresi           : info@yepyenimobilya.com

Şikâyet Hattı              :

TÜKETİCİ BİLGİLERİ

Adı Soyadı / Ünvanı :

Fatura adresi              :

Telefon                          :

E-posta                          :

İşbu bilgiler üyelik ile web sitesine sunulan bilgilerdir.

SATIŞA KONU ÜRÜN/HİZMET, FİYAT, ÖDEME VE TESLİMAT BİLGİLERİ

Tüketici tarafından siparişi gerçekleştirilen ürünlerin modeli, cinsi, rengi, adedi, birim fiyatları, tüm vergiler dahil toplam peşin satış fiyatı (toplam tutarı), alıcının seçtiği ödeme yöntemi (aracı), alıcının bildirdiği teslimat ve fatura adresi, alıcının iletişim bilgileri aşağıdaki gibi olup kargo ücreti satıcı tarafından ödenecektir.

Ürünün türü, satış bedeli, ödeme şekli aşağıda belirtilen gibidir.

Mal/Ürün türü                           :

Marka/Model                             :

Rengi                                             :

Adedi                                             :

Satış Fiyatı (KDV dahil)         :

Kargo Ücreti                              :

Ödeme Şekli ve planı              :

Teslimat Adresi                        :

Teslim Edilecek Kişi               :

Fatura Adresi                            :

İlan edilen fiyatlar ve vaatler web sitesinde güncelleme yapılana ve değiştirilene kadar geçerlidir. Süreli olarak ilan edilen fiyatlar ise belirtilen süre sonuna kadar geçerlidir.

ÖDEME KONUSUNDA ÖN BİLGİLENDİRME

Sözleşmenin kabulü ile seçmiş olduğu ödeme yöntemi doğrultusunda bedel alıcıdan tahsil edilir. Ürünün teslim edilmesi için ön bilgilendirme formunun ve mesafeli satış sözleşmesinin onaylanması ve satış bedelinin alıcı tarafından tamamen ödenmiş olması gerekir.

Teslimattan önce ürünün / ürünlerin bedeli satıcıya tamamen ödenmediği takdirde satıcı, tek taraflı olarak sözleşmeyi feshedebilir ve ürünü / ürünleri teslim etmeyebilir.

Ürün teslimatı sonrasında herhangi bir sebepten dolayı, alıcının işlem yaptığı kartın ait olduğu banka / finansman kurumunun ürünün bedelini ödemekten sakınması veya ödediği bedelin iadesini istemesi durumunda alıcı ürünü 7 günlük süre içerisinde giderleri kendisine ait olmak üzere iade edecektir. Satıcının kanuni takip hakkı ve sözleşmeden doğan diğer tüm yasal hakları saklıdır.

ÜRÜNLERİN TESLİMATI

Satın alınan ürün(ler), yasal 30 günlük süre aşılmamak koşulu ile alıcıya veya bildirdiği adresteki üçüncü kişi/kuruluşa faturası ile birlikte paketlenmiş, sağlam, eksiksiz, siparişteki niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım kılavuzları ile birlikte teslim edilir. Varsa tüketicinin ödeyeceği teslimat masrafları (kargo ücreti vb.) yukarıdaki sipariş detaylarında açıkça belirtilmiştir. Ürünün stokta olmaması halinde sipariş tarihinden itibaren en geç 30 gün içinde ürün kargo firmasına teslim edilir.

Stoklarda olan ürünler, sipariş tarihinden itibaren, en geç 30 gün içerisinde alıcı tarafından sipariş esnasında bildirilen kişi ve adrese teslim edilmek üzere kargo firmasına teslim edilir.

Mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulaşımın kesilmesi, deprem, sel gibi olağan dışı durumlar nedeni ile sözleşme konusu malın süresi içinde teslim edilememesi durumunda, bu durum alıcıya mevcut iletişim bilgileri kullanılarak bildirilir. Alıcı, siparişin iptal edilmesini veya teslimat sürecinin engelleyici durum ortadan kalkana kadar ertelenmesini isteyebilir. Siparişin iptal edilmesi halinde alıcının ödediği tutar 14 gün içinde kendisine ödeme yaptığı şekilde iade edilir. Alıcının bu siparişten kazanmış olduğu para puan veya hediye çeki vb. ödüller varsa iptal edilir.

CAYMA HAKKI

Alıcı, 6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun doğrultusunda, bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin, satın aldığı malın kendisine/gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim tarihinden itibaren 14 (on dört) gün içerisinde cayma hakkını kullanabilir.

Cayma hakkı bildirimi ile sözleşmeye ilişkin başkaca bildirimler satıcıya ait ve/veya web sitesinde belirtilen iletişim kanalları ile yazılı olarak gönderilecektir. Cayma hakkının kullanılması için süresi içerisinde satıcıya mevzuat hükümlerine ve web sitesindeki cayma hakkı kullanım seçeneğine uygun olarak yazılı bildirimde bulunulması ve malın “olağan gözden geçirme” dışında kullanılmamış olması şarttır.

Cayma hakkının kullanılması halinde:

A- Alıcı, cayma hakkını kullanmasından itibaren 7 (yedi) gün içerisinde satın alınan malı fatura aslı, kutusu, ambalajı, varsa aksesuarları, varsa hediyeleri ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak satıcıya, ön bilgilendirme formunda yer alan anlaşmalı kargo şirketleri aracılığıyla geri gönderir. Bu durumda kargo bedeli satıcıya aittir.

B- İade edilen ürün, ekleri ve belgelerin satıcıya ulaşmasını takip eden 7 gün içinde mal bedeli alıcıya alıcının ödediği şekilde iade edilir.

GÜVENLİK, GİZLİLİK ve KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI

ŞEN KARDEŞLER MOBİLYA kullanıcıların www.yepyenimobilya.com (“Web Sitesi”) üzerinden hizmetin yürütülmesi ile dolandırıcılık riskinin azalması için ilettikleri kişisel bilgilerini belirlenen amaçlar ve kapsam dışında kullanmayacak, ayrıca izinsiz olarak üçüncü kişilerle paylaşmayacaktır.

Kişisel bilgiler; adı soyadı, doğum tarihi, ev adresi, mobil ve sabit telefon numarası, e-posta adresi gibi kullanıcıyı doğrudan ya da dolaylı olarak tanımlamaya yönelik her türlü kişisel bilgiyi içermekte olup kısaca “gizli bilgiler” olarak anılacaktır.

Satıcı, kişisel bilgileri kesinlikle gizli tutmayı, bunu bir sır saklama yükümlülüğü olarak addetmeyi, gizliliğin sağlanması ve sürdürülmesi, gizli bilginin tamamının veya herhangi bir kısmının kamu alanına girmesini veya yetkisiz kullanımını veya üçüncü bir kişiye ifşasını önlemek için gerekli tedbirleri almayı ve gerekli özeni göstermeyi taahhüt etmektedir.

Kullanıcının kişisel olarak tanımlanabilir bilgileri, kullanıcının açık izni olmaksızın, bir mahkeme kararı veya diğer bir yasal işlemden kaynaklanan bir zorunluluk bulunmadıkça ve sınırlı haller dışında üçüncü kişilerle paylaşılmaz. ŞEN KARDEŞLER MOBİLYA gerekli bilgi güvenliği önlemlerini almasına karşın web sitesine ve sisteme yapılan saldırılar sonucunda gizli bilgilerin zarar görmesi veya üçüncü kişilerin eline geçmesi durumunda, ŞEN KARDEŞLER MOBİLYA’nin herhangi bir sorumluluğu olmayacaktır.

Her kullanıcı, işbu web sitesini ziyaret ederek kişisel bilgileri ile alakalı gizlilik hükümlerini kabul etmiş sayılacaktır.

ÖN BİLGİLENDİRME FORMU YÜRÜRLÜĞÜ

Tüketiciler, onaylamaları halinde mesafeli satış sözleşmesinin ayrılmaz bir parçasını oluşturacak işbu ön bilgilendirmeler ile yukarıda detaylı olarak belirtilen bütün konularda önceden bilgilendirilmiş bulunmaktadır.

İşbu sipariş ve sözleşme ön bilgilendirmelerindeki bütün açıklamalar ve bilgiler tüketiciler tarafından web sitesinde onayladığı andan itibaren geçerlidir ve mesafeli satış sözleşmesi ile birlikte bağlayıcı olarak uygulanır.

TOP

Şimdi Ara

Görüşmeye Başla
1
Nasıl yardımcı ola bilirim?
Merhaba ben Göksu
Merak ettiklerinizi hemen bana sorabilirsiniz.